Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KIF Örebro DFF F2012/2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KIF Örebro DFF F2012/2013.
F2012/2013
Följ oss för uppdateringar
Hej allesammans!
Nu börjar det bli dags att beställa kläder för året.
I år är det lite ändringar från klubben, jag bifogar den info jag har fått. Det blir nya sponsor tryck därför ska både röda och svarta tröjorna uppdateras oavsett om de passar.
"Hej!
Det börjar bli dags att göra årets klädbeställning. I år har klubben ändrat lite i vad som ingår, i år får varje spelare 1 röd tröja och 1 svart tröja. Klubben tillhandahåller röda strumpor och röda shorts för lån som tidigare men spelarna får INTE svarta shorts och strumpor. Svarta shorts och strumpor får man köpa själv, eller genom lagkassan eller kanske ännu bättre -använda vår Facebookgrupp: https://www.facebook.com/groups/915766546602034"
Jag vill ha era barns nya storlekar på tröjorna och OM det är så att man behöver större storlek på röda shorts och strumpor senast onsdag den 8 februari då kommer jag sammanställa allt och skicka vidare till Lisa.
Vi kommer att göra likadant som tidigare när det kommer till de röda strumpor och shortsen att jag tar tillbaka de urväxta i samma veva som jag lämnar ut nya storleken. Jag kommer inte lämna ut något nytt om jag inte samtidigt får tillbaka det gamla.
I år som ni ser i info mejlet, ingår INTE svarta strumpor och svarta shorts i medlemsavgiften, det får varje spelare bekosta själv. Nytt från i år tåls att skriva igen är att både svarta och röda tröjan behåller man. Röda shorts och strumpor precis som tidigare till låns.
Jag kommer INTE ta emot några beställningar i efterhand, det är senast 8 februari som gäller. Om jag inte får in era beställningar i tid får ni själva beställa och bekosta de nya kläderna. Jag tar emot beställningar via sms eller muntligt på träning.
Hälsningar Sandra lagledare KIF 12/13
Träning | 18 maj, 15:30 |
Örebro SK FK 1 Svart (borta) | 18 maj, 16:00 |
Löpträning | 19 maj, 17:15 |
Träning | 20 maj, 17:30 |
Örebro Syrianska IF Ungdom 1 (hemma) | 20 maj, 18:00 |
17 maj, 16:00 Mariebergs IP 7-1
15 maj, 18:30 Rosta Gärde 9-1
11 maj, 14:00 Lillåvallen 9-1
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera