Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kärra HF F16 (2009-2010)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kärra HF F16 (2009-2010).
F16 (2009-2010)
Följ oss för uppdateringar
Angered Arena har tyvärr dubbelbokats på lördag och det blir några förändringar.
• Matchen Kärra Röd - Aranäs är flyttad till Valhalla B och spelas nu på lördag 14:45.
• Matchen Kärra Gul - Sävehof flyttas till tisdag 22:e november och kommer spelas på vår träningstid i Lillekärrshallen 18:30.
EMP för matchen Kärra Röd - Aranäs
Det är viktigt att en i varje match hämtar dator i Lillekärrshallen och tar med till Valhalla och sen ser till att den snabbt kommer tillbaka till kansliet i Lillekärrshallen.
Den som står vid Dator ansvarar primärt för att dator-transporten bli utförd.
Ni får vid match prata ihop er i hallen om vem som gör vad. EMP-rollen måste vara utbildad och helst klocka-rollen.
Lör 19:e nov 14:45
• Nellie L (Dator)
• Wilma B (Klocka)
• Lidia (Spanare)
Skickar med två länkar:
• Lathund för funktionärer (Länken slutar fungera om dom uppdaterar dokumentet. Säg till så uppdaterar jag länken)
• Manual för klockan som finns i Lillekärrshallen och Angered Arena
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Inga kommande aktiviteter
Hej ni som har hämtat datorn tidigare.
RapporteraHur tidigt kan man hämta den om matchen börjar 14.45 i Valhalla?
Första gången sen utbildningen så vill testa lite innan
Mvh Linus
Rapportera
Vad jag ser så är det inte många emp-matcher före vår på lördag så du kan säkert hämta på fredag kväll eller lördag förmiddag från hallansvarig i Lillekärrshallen. Tänk bara på att du övar på övningsmatcherna inne i emp eftersom datorn är inloggad så du inte råkar bokföra nån spännande riktig match :-)
RapporteraRapportera
ok perfekt - tack Peter
RapporteraRapportera
jag undrar om jag ska hämta klockan från Lillekärrshallen på lördag
RapporteraRapportera
Klocka finns alltid i hallen man kommer till eller så behöver den hämtas ut hos den lokala hallansvarige/vaktmästare. Finns inte klockan när ni kommer till Valhalla B så står telefonnummer till vaktmästaren på en lapp nära huvudentrén.
RapporteraRapportera
Okej tack
RapporteraRapportera