Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Föreningen Showdansgruppen Jump
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Föreningen Showdansgruppen Jump.
Jump
Följ oss för uppdateringar
Hej alla, vill tacka något enormt för idag, så superduktiga barn ni har, helt fantastiska! Förstår att dom är helt slut nu efter en lång kväll men vilka stjärnor, Stor beröm ska dom ha!
På Onsdag är det dags för vårat stora genrep! Då är det genrep med scenkläder på (Inget smink) ! Så viktigt att alla scenkläder hänger med dit varenda liten strumpa! (Kläderna ska även med hem vid dagens slut) I tidigare inlägg står det vad ni ska ha med för kläder! Vi ses kl 16.50 i foajen där vi sågs idag!
På Fredag är det äntligen dags för show och då ska alla scenkläder med igen! (Förhoppningsvis kan kläderna ligga kvar tills Lördagen) Då är det samling på Scen kl 17.00 så det gäller att vara i tid, Ingång bredvid porten till P-Garaget, Andra avenyn (trapporna, längst upp)
ALLA SAMLINGSTIDER STÅR ÄVEN I KALENDERN!
På Lördag har vi en lång showdag och då ska alla kläder med igen! Då är det samling kl 11.00 för att fixa hår och smink så det gäller att vara i tid, Ingång bredvid porten till P-Garaget, Andra avenyn (trapporna, längst upp)
Glöm ej de kläder vi redan har gett er!! + ta med så mycket eget smink som möjligt!
Viktigt att skicka med barnen mat o dryck till rep och showerna!
På lördagens showdag bjuder vi alla dansare på pastasallad mellan de två föreställningarna, men ta gärna med något extra att äta och dricka. Det är en lång dag så vi måste hålla uppe energin! (Tänk på allergierna)
Vid frågor kontakta oss på 0707424242!!
Mvh Adele och Ellen!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera