Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jitex BK F 2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jitex BK F 2014.
F 2014
Följ oss för uppdateringar
På lördag 18 dec spelar vi mini-sammandrag med futsalmatcher (inomhusfotboll) mot Mölndals IF i Aktiviteten. Vi har 15 tjejer anmälda så vi kör tre lag från varje klubb som möter varandra enligt nedan. Tag med matchtröja om ni har, övriga får tröjor på plats. Glöm inte benskydd. Matchtid: 3x4 min, Spelform: 3 mot 3 (utan målvakt) med sarg.
Samling, ombytta och klara i B-hallen:
Samling kl. 15:45
Lag LILA: Alice E, Sonia, Ida - Kalle
Lag VIT: Eliza, Alina - Peter
Samling kl. 16:15
Lag SVART: Ellen, Felicia, Mira, Eleonora - Tunde
Publik/Föräldrar
Vi kommer behöva hjälp av föräldrar att sätta upp sarger och mål kl 16.00 i B-hallen samt kl 17.30 i A-hallen. På matcherna i B-hallen kan vi inte ha någon publik. På matcherna kl 17:40 samt 18:10 kan ni sitta på läktaren i A-hallen. Alla åskådare över 18 år måste visa upp giltigt vaccinationsbevis samt legitimation, samt håll avstånd till andra sällskap.
Spelschema
16:10 Jitex Lila - Mölndal 1 /Plan 1 (B-hallen)
16:10 Jitex Vit - Mölndal 2 /Plan 2 (B-hallen)
16:40 Jitex Svart - Mölndal 3 / 1 (B)
16:40 Jitex Vit - Mölndal 1 / 2 (B)
17:10 Jitex Lila - Mölndal 3 / 1 (B)
17:10 Jitex Svart - Mölndal 2 / 2 (B)
17:40 Jitex Vit - Mölndal 3 / 1 (A-hallen)
17:40 Jitex Svart - Mölndal 1 / 2 (A)
17:40 Jitex Lila - Mölndal 2 / 1 (B)
18:10 Jitex Svart - Mölndal 3 / 1 (A)
18:10 Jitex Lila - Mölndal 2 / 2 (A)
18:10 Jitex Vit - Mölndal 1 / 1 (B)
18:30 - 19:00: Avslutning i A-hallen
Vi hade tänkt bjuda på pizza men med Covid-läget i åtanke så hoppar vi över detta. Vi samlas istället i A-hallen och leker och delar ut diplom. Föräldrar kan sitta utspridda på läktaren.
PS. Vi saknar svar på kallelsen för några tjejer, om man vill vara med så finns det plats. Lämna en kommentar nedan. Meddela även oss ledare snarast vid sjukdom eller förhinder.
Hej! Elena är sjuk och kommer tyvärr missa matcherna samt avslutningen på lördag.
RapporteraRapportera
OBS: ändringar i lagindelning och spelschemat. Vi går ner på tre lag ist för fyra. Ta en extra titt så ni får rätt samlingstid för ert barn.
RapporteraRapportera