Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jarlabergs IF P-2006
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jarlabergs IF P-2006.
P-2006
Följ oss för uppdateringar
När jag gick och la mig igår kväll kändes det riktigt roligt att cupen hade gått väldigt bra: två fantastiska fotbollsdagar med massor med glada killar, nöjda ledare och engagerade föräldrar.
Idag, när man fått en hel del beröm via mail, sms eller sociala medier känns det FANTASTISKT!
En känsla som jag delar med många:
Med alla ledare som slitit med organisationen;
Med alla föräldrar som ställt upp och kämpade för att allt skulle funka;
Med alla våra barn som ger oss drivkraften genom deras glädje och deras utveckling!
Att berätta allt som har hänt i helgen skulle ta alldeles för mycket tid så den enklaste och viktigaste just nu är att bara säga STOR TACK till alla som bidrog till vår fantastiska cup!
TACK till alla fantastiska ledare och föräldrar som hjälpte till hela vägen!
TACK till alla 10 domare som berömdes av alla lag!
Men framför allt TACK till alla 32 lag med deras 400 spelare och ledare!
Det är i sådana dagar att man inser vad roligt och viktigt det är att ställa upp för dessa fantastiska 10-åringar!
Vi ses nästa år!
Alessio Boco
Tränare JIF P06
Inga kommande aktiviteter
Tusen tack till alla ni som gjorde cupen till en sådan enorm framgång! Ni är verkligen fantastiska! Jag får jobba dubbelpass nästa år när jag inte fyller jämnt. Otroligt bra jobbat allihopa. Vi ser fram emot en härlig hösttermin med mycket skratt och fotboll.
RapporteraRapportera