Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jarlabergs IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jarlabergs IF.
Jarlabergs IF
Följ oss för uppdateringar
Under hösten kommer vi i Jarlabergs IF starta upp verksamhet för pojkar födda 2007 och pojkar födda 2004.
Vi har redan en fin grund att stå på och nu söker vi fler killar som vill vara med och utvecklas likt de andra Jarlabergslagen.
Vi i Jarlaberg ser den individuella utvecklingen för absolut varenda spelare som det viktigaste.
Vi vill låta alla spelare få chansen att bli de bästa de själva kan bli. För att sedan kunna bidra i ett lag så bra som möjligt.
Vi jobbar även med social utveckling då vi vill utmana alla spelare att bli den bästa medspelaren också.
Följ med oss på den resan!
Till säsongen 2018/2019 vill vi ha minst 1 lag anmält i sanktan för pojkar födda 2007, medel/svår.
Till säsongen 2018/2019 vill vi ha 1 lag anmält till P14-Div1 för pojkar födda 2004.
Tränarna kommer vara utbildade med minst C2-diplom samt/eller B-ungdom-diplom eller liknande utbildning i Stockholms akademier.
Vi vill bedriva ambitionslag i Jarlabergs IF där vi försöker hålla hög fokus och spela mycket fotboll, året om.
För anmälan inför provträning -
Maila till adrianrex@jarlabergsif.se;
Namn;
Personummer;
Mail;
Telefonummer;
Målsman + kontaktinfo;
Jag hoppas vi ses i höst!
#gulaberget
#forzajb
#jarlabergsif
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera