Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jämjö IBK P/F 2019/20
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jämjö IBK P/F 2019/20.
P/F 2019/20
Följ oss för uppdateringar
Viktig information till alla Innebandykompisar och förädrar!
Vilken start vi har haft! Ett snitt på 14 barn på varje träning var det ingen av oss som ens kunde drömma om. Väldigt roligt!
Medlemsavgifterna är utskickade och ska betalas så fort som möjligt. Har ni föräldrar fler barn i föreningen får man rabatt på avgiften. Har ni frågor angående våra avgifter? Hör av er till Ordförande Patrik Rennevall på telefon 073-316 17 18.
Vi har haft en del kvarglömda grejer efter träningarna. Det är otroligt viktigt och lättare om ni föräldrar namnar era barns utrustning. Klubbor och glasögon finns fortfarande att låna. Men vi rekommenderar att köpa egen utrustning om det finns möjlighet.
Saknar du som förälder att få kallelser angående träningar? Kontakta någon av ledarna. Vi kan även svara på det flesta frågor angående detta. Vi använder oss av portalen "laget.se". Där allting samlas på en och samma plats. (Info, medlemsavgifter, kallelser etc.)
BINGOLOTTER
Alla medlemmar i Jämjö IBK ska sälja minst 10 lotter till uppesittarkvällen den 23/12. Notera att det är 10 lotter per barn och inte per förälder. Vi ledare kommer att dela ut dessa efter träningen den 18/11. Redovisning sker via Swish eller banköverföring SENAST 30/12.
Redovisning via Swish görs till mig (Johan) på 0708797755. OBS!! Märk meddelandet i swishen med "Bingolotter+Barnets Namn".
Har du inte möjlighet att redovisa via Swish. Ta kontakt med mig (Johan) så löser vi det på annat sätt.
Med vänlig hälsning, Ledarna
Johan, Kalle, Kristian och Jessi.
Vi tar bingolotter genom stora syster som också spela. Kollade och de svarade att det var per familj om man har mer än 1 barn.
RapporteraRapportera
Hej! Vet inte vem som har gett den informationen. Men det stämmer inte. Alla barn som spelar får 10 lotter. Dock är det så att är man fler i familjen, men inte lyckas sälja alla lämnas de resterande tillbaka. Så t.ex att ni är två barn som spelar, får man 20 stycken lotter. Men man behöver sälja minst 10 st. Så lyckas man sälja t.ex 13 men det stannar av efter det. Lämnas de 7 kvarvarande tillbaka till oss. Hoppas det är lätt förklarat. Annars är det bara att haffa mig imorgon så klargör vi alla frågetecken!
RapporteraMed vänlig hälsning, Johan.
Rapportera