Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jemtland Innebandy P 2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jemtland Innebandy P 2015.
P 2015
Följ oss för uppdateringar
Vi vill tacka alla spelare och föräldrar för den här säsongen, det blev totalt 32 träningar sedan uppstarten av P15-laget och laget har succesivt växt till 32 registrerade spelare.
Angående hösten så kommer vi komma med mer information när det börja närma sig säsongsstart, vi ska då fokusera på att försöka få större hall att träna i och att vi ska vara tillräckligt många ledare för att kunna få till effektiva träningar. Om ni vill engagera er i laget så är det bara kontakta oss, framgent ser vi gärna att det bildas en föräldragrupp som kan hjälpa till att samordna aktiviterna utanför spelplanen; bl.a. matchsammandrag o.dyl. där det ska fixas fika, bemanna sekreteriat mm.
Vi hoppas nu att barnen fortsätter med andra aktiviteter under sommaren; bada, cykla, lek, spela fotboll och ha kul så ses vi i höst!
Vi vill passa på att tacka Olle Westling för sin tid med laget, Olle kommer i höst påbörja gymnasiestudier vid Innebandygymnasiet i Örnsköldsvik - vi önskar honom lycka till med både studier och innebandysatsning.
Med vänliga hälsningar
Peter, Sebastian, Marcus, Anna, Elis, Olle och Isak
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Träning | 28 dec, 18:15 |
| Träning | 29 dec, 18:30 |
| Intresseanmälan föräldragrupp Paradiscupen | 5 jan, 09:00 |
| Paradiscupen | 5 jan, 12:30 |
| Träning | 7 jan, 18:00 |
|
|
God Jul & Gott Nytt År - Julkort |
| 22 dec | Första halvan av säsongen 2025/26 |
| 27 nov | Julklappstips |
| 13 nov | TACK till JIB Dagens sponsorer |
| 4 nov | JIB dagen 2025 |
Tusen tack för starkt engagemang och roliga stunder för alla inblandade.
RapporteraRapportera
Tack för säsongen och ert engagemang!
RapporteraRapportera
Stort tack! Grymt jobbat / Miltons pappa
RapporteraRapportera