Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jönköping Bandy IF P18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jönköping Bandy IF P18.
P18
Följ oss för uppdateringar
Det händer en hel del dagarna som kommer.
Torsdag träning 17-18.30(som vanligt)
Träningsläger fredag-lördag.
Samling/avlastning på Råslättsskolan 18.00. Luftmadrass,sovsäck,gosedjur? ska lastas in på skolan för att slippa bära det från bandybanan efter träningen.
18.30-19.30 Teoripass i klubblokalen.
20.00-21.30 Isträning
ca 22.00 kvällsmat på Råslättsskolan.
Sova
Lördag.
10.00-12.00 Isträning.
Träningslägret slut.
Kostnad 100 kr som betalas på fredag.
Vi P 15 skulle behöva hjälp av 2-4 glada föräldrar som kunde koka lite korv och servera på fredagskvällen. Om det är någon som kan och vill ring mig eller säg till på tortsdagsträningen. P 13 sköter frukostserveringen på lördag.
Vi hoppas på ett trevligt miniläger som brukar leda till bra kamratskap och lite "goa" skratt.
Måndag.
17.00 Lagfotogragering på bandybanan.
Ta med ifylld lapp.
18.00-20.00 Domarutbildning. P 15 ska i år hjälpa till med att döma P 9 och ska därför genomg en enklare utbildning. Även vi ledare får en uppgradering av reglerna eftersom det är ganska många som dömer från båset, även undertecknad. Kanske även vissa läktarsektioner behövde lite uppfräschning.
Utbildningen är obligatorisk så alla kan hjälpa till att döma.
Ingen vanlig träning på måndag.
Efter det så är allt som vanligt.
Seriepremiär fredag 18 nov. hemma mot Tranås.
Ledarn//Mikael F
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera