Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jönköping Bandy IF

Följ

KLUBBSIDA

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Jönköping Bandy IF
Välj lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 18:00

      Träning U-14


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAGET


      20:30
  • 4Tor
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 14:40

      Ale-Surte BK (borta) A-LAGET


      16:40
      Ale Arena
      Serie: Träningsmatcher 2018
      Samlingsinfo: Råslätt
      Samlingstid: 11:00
      Anteckning: stor buss, en måltid ingår.
      Resultat och referat
  • 7Sön
    • 13:25

      Träning U-10


      14:20
    • 13:30

      Träning U-14


      15:20
    • 15:30

      Träning U-12


      16:25
    • 16:35

      Träning U-16


      17:30
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 18:00

      Träning U-14


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAGET


      20:30
  • 11Tor
    • 18:00

      Lagmöte U-16


      18:30
    • 18:30

      Träning U-16


      19:30
    • 21:10

      Träning A-LAGET


      22:30
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 12:15

      Blåsut/Vänersborg BK (borta) A-LAGET


      13:15
  • 14Sön
    • 13:25

      Träning U-10


      14:20
    • 13:30

      Träning U-14


      15:20
    • 15:30

      Träning U-12


      16:25
    • 16:35

      Träning U-16


      17:30
  • 15Mån
    v.42
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 18:00

      Träning U-16


      19:15
    • 21:10

      Träning A-LAGET


      22:30
  • 19Fre
  • 20Lör
  • 21Sön
    • 13:25

      Träning U-10


      14:20
    • 13:30

      Träning U-14


      15:20
    • 15:30

      Träning U-12


      16:25
    • 16:35

      Träning U-16


      17:30
    • 18:00

      Åtvidaberg BK (hemma) A-LAGET


      20:00
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 18:00

      Träning U-14


      19:00
    • 19:00

      Nässjö IF A/B/P20 (hemma) A-LAGET


      20:00
  • 25Tor
    • 18:00

      Träning U-16


      19:15
  • 26Fre
  • 27Lör
  • 28Sön
    • 11:00

      Teori/föreläsning U-14


      13:00
    • 13:25

      Träning U-10


      14:20
    • 14:25

      Träning U-12


      16:25
    • 14:25

      Träning U-14


      15:45
    • 16:35

      Träning U-16


      17:30
    • 18:00

      Träning U-14


      20:00
  • 29Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning U-12


      18:30
    • 17:00

      Träning U-10


      18:30
    • 18:30

      A-lagmöte A-LAGET


      20:00
  • 30Tis
    • 17:00

      Träning U-16


      18:30
    • 17:15

      Träning U-14


      18:30
    • 18:50

      Träning A-LAGET


      20:20
  • 31Ons
    • 17:30

      Träning U-16


      19:00
    • 17:30

      Träning U-10


      19:00