Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Månsarps IBK JAS Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Månsarps IBK JAS Damer.
JAS Damer
Följ oss för uppdateringar
Äntligen !
Onsdagen den 31:a Augusti påbörjar vi vår träningssäsong.
Exakta tider kan ni se via kalendern som vi alltid försöker hålla uppdaterad med träningar, poolspel, träningsmatcher och cuper mm.
Tiderna som är inlagda nu är det senaste som sagts men det kan komma att ändras än, så gå därför gärna in och kolla tiderna när vi kommer lite närmare säsongsstarten.
Vi hoppas på att ni laddat batterierna ordentligt i sommar och att ni nu är taggade för en spännande innebandysäsong igen.
September månad använder vi till prova på så ingen betalning krävs under denna tiden.
Kravet för att få träna är att man har glasögon och skor. ( något enstaka par glasögon och klubba finns att låna om man vill prova på )
Välkomna !
Tyvärr funkar inte onsdagar för oss då jag arbetar till kl. 17 och Martin med. Antar att det blir en träningsdag till, eller??
RapporteraRapportera
Ja det kommer vara söndagar också, alla tider är inlagda i kalendern
RapporteraRapportera
Är väl torsdagar & inte onsdagar? 1sep är en torsdag & söndagar
RapporteraRapportera
Ursäkta såg nu att det var ändrat, Alicia kan inga onsdagar i september då hon tränar fotboll, kan ev en söndag, för deras matcher ligger söndagar så hon får köra igång ordentligt i oktober
RapporteraRapportera
Det var ju synd Marie, men hon är hjärtligt välkommen efter att fotbollen slutat, hälsa henne så gott från oss tränare.
RapporteraRapportera
Hej hopp! Saga är laddad till tusen. Hennes fotbollsträning infaller oxå på onsdagar. Men hon tränar fotboll även på måndagar. Så i nuläget har hon bestämt sig för att träna innebandy på onsdagar. Så vi ses den 31/8
RapporteraRapportera
Riktigt kul att höra Johan, det gjorde hela dagen =)
RapporteraVisst har det varit skönt med lite uppehåll men nu längtar jag efter att få träffa alla tjejerna igen.
Hälsa så gott till henne.
Rapportera
Det ska jag göra! // Ellinor ( som jag o gubben har samma mail o han är troligtvis inlagd först så står det på honom. Men dagen han svara på ett mail, kors i taket! Ha ha!
RapporteraRapportera
Olivia kommer på onsdag.?
RapporteraRapportera
Kul Fredrik/Ulrika =)
RapporteraSer fram emot att träffa alla som har möjlighet att dyka upp.
Rapportera
Alicia kommer på träningen imon
RapporteraRapportera
Härligt Marie !
RapporteraRapportera