Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Isbjörnen Simklubb
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Isbjörnen Simklubb.
Isbjörnen Upplands-Bro
Följ oss för uppdateringar
I och med de skärpta restriktionerna för Region Stockholm har simhallen begränsat antalet samtidiga besökare till 30 inklusive personal. Denna begränsning gäller även oss.
Det här innebär att vi den närmsta tiden kan vara maximalt cirka 25 barn och vuxna på våra simträningar. Att vi säger cirka beror på att det kan vara olika många personal på plats i simhallen. Motionssimningen för allmänheten är, åtminstone idag, stängd.
Det är viktigt att följa personalen i simhallens instruktioner gällande t.ex. avstånd i omklädningsrum och bassänger och är det så att det är fullt när man kommer får man tyvärr vända hemåt igen.
Vi vill också påminna om att stanna hemma vid minsta symptom.
Har ni några frågor kring det här är ni välkomna att kontakta oss i styrelsen!
Topp!
RapporteraMiriam plus familj kommer inte idag.
Vi brukar simma ute i stora.
Totalt 3 personer.
Mvh Anna
Rapportera
Hugo, Linus och jag kommer inte heller.
RapporteraVi brukar vara i lilla bassängen.
Mvh Hanna
Rapportera