Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Irsta IF P-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Irsta IF P-15.
P-15
Följ oss för uppdateringar
Här kommer lagen till Aroscupen.
2 spelare kommer få stå över varje match för att alla ska få spela så mycket som möjligt då matcherna är väldigt korta. 2x15min. Vilka som ska stå över och när får man veta på plats, för oss ledare är det givet att man ska vara på plats och stötta sitt lag oavsett om man spelar eller inte. Vid sjukdom, kontakta ditt lags tränare. Om ett lag har flera borta/sjuka så kan det bli att vi måste flytta om bland några spelare.
/ Tränarna
| IK Franke P2014 Gul :1 (borta) | 16 maj, 10:30 |
| Träning | 18 maj, 17:00 |
| Västerås Södra BK P-2016 Blå (borta) | 19 maj, 17:30 |
| Träning | 20 maj, 17:00 |
| IK Oden P15 BLÅ (hemma) | 20 maj, 17:20 |
Tack för info om lagindelningen, bra jobbat!
RapporteraEn fundering och kontrollfråga kring speltiderna för respektive match, enligt spelschemat på Procup tolkar jag det som att vi har anmält fyra lag, då Irsta IF:4 också har matcher i schemat?
Rapportera
Bra fråga, har inte tänkt på att meddela alla det men, Irsta p16 har anmält ett lag i 8/9 serien som vi är med i och dom är Irsta 4, så deras matchtider kan ni bortse ifrån, vi är 1-3.
RapporteraRapportera
Ok, tack för snabbt svar och förtydligande.
RapporteraRapportera
En tanke, vet att många anhöriga/vänner vill komma & titta när dom spelar, vissa kanske åker långväga samt har fler matcher (barn som spelar i andra lag) att titta på, blir lite svårt att säga att dom kan komma på matchen sen får ens barn inte ens spela just då? Är det inte bättre att gå ut med vilka som spelar och när men att man räknar med att hela laget i sig är där å hejar oavsett match!
RapporteraRapportera
Eftersom många matcher låg väldigt utspridda kommer tränarna gå ut med vilka som står över när innan lördag. Det kan kommas ändras vid bortfall av spelare men då tar dom det då :)
RapporteraRapportera
Perfekt! Tack snälla, då kan man planera lite bättre med dom som vill komma å kika :)
RapporteraRapportera