Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Irsta IF F-14/15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Irsta IF F-14/15.
F-14/15
Följ oss för uppdateringar
Vi har haft ett tränarsnack för att tänka igenom resterande säsong. I och med att vi rör oss mot höst med allt vad det innebär i form av mörkare kvällar och säsongsstart för andra träningar (tex handboll och gymnastik) så kommer vi att justera träningstiderna lite framöver.
Från och med den här veckan kommer vi att korta tisdagsträningarna till en timme kl. 18.00-19.00, dvs från imorgon. Detta gäller v.35-37. Mot slutet av september, v.38-39, kör vi endast torsdagsträningar.
Våra seriespelsmatcher pågår fram till 22 september, därefter avrundar vi. Säsongen avslutas torsdagen v.39, dvs den 26 september.
En sista info: vi kommer att behöva pussla lite med tränarbemanningen pga olika jobbåtaganden så vi kommer vara lite kort om folk stundom. Om 1-2 föräldrar skulle ha möjlighet att stanna kvar och hjälpa till på träningarna vore det guld. Det räcker att dyka upp och ha med sig sitt bästa humör! 😉
Allt gott!
//Stina, Mattias och Sara
| IFK Västerås FK F14-15 (hemma) | 7 jun, 12:00 |
| Surahammars FK F15 (borta) | 7 jun, 13:30 |
| Träning | 9 jun, 17:00 |
| Forsby FF F15 (hemma) | 9 jun, 18:00 |
| Träning | 11 jun, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera