Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Irsta IF P16U
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Irsta IF P16U.
P16U
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Det är fortfarande många som inte svarat på föreningsuppdragen och det är visserligen lite tid kvar innan vi ska in med namn.
Men för att förtydliga så handlar städveckorna på Ullviliden om två pass, förslagsvis måndag och fredag (efter och före helg). Det är två ansvariga per vecka, dvs ett städpass per ansvarig som kanske tar en timme max om man är effektiv.
Bingokiosken är ett pass på 3-4 timmar där bemannar bingokiosken på Klinta från ca 17.00 till efter pausen som brukar vara vara slut kring kl 20.00. Det är främst före bingon och i pausen som man har lite jobb, försäljning av kaffe, fika korv etc... 2 personer behöver vi till det passet.
Matchkiosken är att vi bemannar kiosken på Klinta IP på en av herrlagets seriematcher och det innebär också att vi ansvarar för inträdet 2-3 personer.
Det är som vanligt att vi försöker fördela lite olika över åren så att det inte är samma som ställer upp varje år, så gå gärna in och svara på kallelserna så fort ni vet om ni är hemma de utsatta tiderna och kan ställa upp för laget. Bingokiosken är väl där det behövs ytterligare namn just nu.
mvh
Tränarna
| Träning | 8 jun, 17:00 |
| Träning | 9 jun, 17:00 |
| Fagersta Södra IK P15 U16 (borta) | 10 jun, 19:00 |
| Träning | 11 jun, 18:30 |
| Grill Aroscupen | 12 jun, 12:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera