Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Infjärdens SK F-11 / Öif F-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Infjärdens SK F-11 / Öif F-11.
F-11 / Öif F-11
Följ oss för uppdateringar
Äntligen har vi fått återkoppling av Gothia och blivit tilldelade hotell:
Hotell Dockyard, Nya varvet. Ca 45 min från Centralstationen med buss/pendeltåg inkl 15 min promenad till hållplats.
Rummen är för 5 resp 4 personer, endast frukost ingår.
Snittpriset per deltagare: 4881 kr per pers
Deltagaravgift: 750 kr per pers
Tot Gothiakostnad per deltagare: 5631 kr
Tot (23 pers): 129 513kr, då tillkommer lunch och middag.
Måltider - finns två paket att välja på:
1 måltid per dag (tot 6 måltider): 700 kr per pers
2 måltider per dag (tot 12 måltider): 1150 kr per pers
Prelbokat tågresa: ca 35 000 kr
Tot kostnad ink resa, boende och 6-12 måltider: 180 613-190 963 kr
En jämförelse med skolboende är att hotellboendet blir ca 70 000 dyrare, vi tränare tycker dock att hotellboende vore värt det.
Har inte riktigt koll på kassan just nu, om alla årets utgifter blivit bokade ännu men gissar att den ligger på ca 150 000. Återkommer när jag fått svar från kansliet.
Iaf så skulle vi behöva få in ca 40 000 till och gärna lite till för att ha råd med roliga saker som Liseberg.
För er föräldrar att besluta om:
Vi har fått erbjudande att ni som anhöriga kan boka del i dubbelrum på samma hotell, pris 6660 per person för 6 nätter. Lite oklart hur många rum som finns tillgängliga men vem är intresserad av detta? Återkoppla gärna så snart som möjligt (gärna nu i helgen) så kan jag maila Gothia och se hur många rum som finns, och om det finns fler rumstyper man kan boka. Skriv i nedan kommentarsfält om ni är intresserade av att bo på samma hotell så kan jag så snart som möjligt återkoppla om hur många rum som finns tillgängliga.
Gothiacard - där ingår bl.a. inträde till invigningen på måndagkväll och gratis transporter med Göteborgs kollektivtrafik.
Kostar 480 kr. Detta behöver vi inte veta just nu men nåt att fundera på framöver.
| Träning | 9 nov, 15:30 |
| Träning | 16 nov, 15:30 |
| Träning | 23 nov, 15:30 |
| Träning | 30 nov, 15:30 |
| Fikaförsäljning | 7 dec, 13:00 |
Vill bara påminna er som inte har fixat boende under Gothia att passa på att boka nu med oss, vi måste ha svar senast om två veckor då bokningen låses fast.
RapporteraRapportera
Hej, idag har Lisebergsbyns camping släppt husvagnsplatser och stugor för Gothiaveckan
RapporteraRapportera
Bra du informerar Maria 👍
RapporteraRapportera