Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Indals IF P15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Indals IF P15.
P15
Följ oss för uppdateringar
Ni som inte deltog på dagens fixardag ska i morgon och på torsdag under träningen fortsätta ta bort maskrosor från 11mannaplanen.
Verktyg för att lätt ta bort dem finns i förrådet bredvid klubbhuset. Det finns även skottkärror där. Gå in genom dörren på bilden och gå till höger. Till vänster om porten finns verktyg.
Använd verktyget och lägg maskrosorna i skottkärran och fyll på med lite jord. Släng maskrosorna till vänster om förråden i komposthögen. Jord finns endera i förrådet eller mot klubbhusväggen mittemot.
Börja vid ena hörnflaggan på långsidan där avbytarbåsen står och gå längs den långsidan. Gå från kortsida till kortsida och jobba er mer och mer mot mittpunkten. Ni märker när ni kommer dit det redan är rensat och påfyllt med jord.
Ly
Lycka till!
| Igår | GOTT NYTT ÅR |
| 21 dec | God Jul • & • Gott Nytt År |
| 18 dec | Digitala Bingolotter |
| 1 dec | Vinnare Bambusa försäljning 2025 |
| 1 dec | Bingolotto Julkalender & Lotter |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera