Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Zenith P-12 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Zenith P-12 Fotboll.
P-12 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Vi kommer köra på med träningar tisdagar och lördagar till och med den 3:e december.
Observera att lördagsträningen den 26:e november är senarelagd till 11:30-13:00 pga. tränarutbildning på morgonen.
Efter den 3:e december tar vi vinteruppehåll fram tills den 28:e februari 2023, då vi kör i gång med vårsäsongen 2023.
Vi skall försöka hitta några tider inomhus men det är mycket svårt. Hittar vi några, kommer kallelser här på laget.se
Likaså ifall vi anmäler oss till någon futsal-cup under vintern.
Till sommaren har vi planer på att spela Ulvacupen 2023, vilket är en cup i Skövde med spel helgen (fredag kväll-söndag) innan midsommar.
Zenith står som vanligt för anmälningsavgift men inte logi och mat, detta får varje kille själv bekosta vilket brukar röra sig om ca 1.000kr för två övernattningar samt måltider.
Vi kommer därför kalla till denna cup i god tid så vi vet hur många killar som vill vara med samt hur många lag vi skall anmäla då det är bindande anmälan till cupen.
Mer information kommer tillsammans med en kallelse under vintern men vill redan nu hinta om den så att man kan planera för det om man vill vara med.
Fler cuper, träningsmatcher samt vanlig serie blir det givetvis också, den informationen kommer efter hand.
Njut nu av VM på TV samt de sista två veckorna av träning innan vinteruppehållet.
Mvh,
Ledarna
| Träning | 23 maj, 12:15 |
| Kärra KIF Blå (borta) | 24 maj, 16:30 |
| Träning | 26 maj, 18:30 |
| Öckerö IF Vinröd (borta) | 28 maj, 19:00 |
| Träning | 29 maj, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera