Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Zenith P-13 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Zenith P-13 Fotboll.
P-13 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej alla fotbollsföräldrar!
Hoppas alla har en skön sommar!
Som ni alla vet, efter att ha deltagit på föräldramötet och läst anteckningarna som skickades ut därefter, så går Zenithcupen av stapeln sista helgen i augusti (27-28) och första helgen i september (3-4) och ALLA som har ett aktivt barn i Zenith blir tilldelade ett funktionärpass att arbeta per barn under den helg deras barns lag spelar..
Cupen anordnas för första gången sedan 2019 och äntligen har vi möjligheten att få ihop en riktig lagkassa. För att lösa detta krävs det att vi samarbetar.
Vi i P13 har tillsammans med P14 blivit tilldelade andra helgen, dvs 3-4 september. Vi ansvarar för serveringen, vilket innebär försäljning, tillagning, grill, kiosk och fylla på allt som rör mat, snacks, fika mm.
En från varje familj kommer schemaläggas under helgen 3-4 september, bortsett från tränarna. Ett arbetspass per barn är obligatoriskt.
Kan man inte den tiden man blir tilldelad ansvarar man själv för att byta med någon annan under samma helg eller under den första helgen alternativt be ett stort syskon eller mor-/farföräldrar gå i sitt ställe.
Kan ni inom familjen ta fler än ett funktionärspass under helgen är det välkommet då vi får pengar till laget för varje arbetspass!
Vi kommer schemalägga er under ett arbetspass om ca 7 timmar, någon gång mellan kl 07-20 lördag/söndag 3-4 september. Ni tilldelas ett pass enligt ett schema som kommer inom kort.
Vi ber er även meddela oss om följande:
- Om ni byter tid med varandra då ni kommer bli avprickade och vi behöver veta vem som dyker upp.
- Om ni har fler än en från er familj som kan arbeta så vi schemalägger dem.
I dagsläget har cupen runt 200 lag anmälda över båda helgerna, men vi vill komma upp i nivåer som 2019 då 320 lag var amälda. De lagen som behöver ökas är samtliga flicklag F14, F13, F12, F11 och F10. Och även P14 och P10, så har ni kontakter sprid gärna ordet och be dem anmäla sig.
Hör av er om något är oklart, och schema med arbetspass kommer snart.
Ha en grym sommmar!
Med vänlig hälsning
Planeringsgruppen
Mathias Quarfordt tel 0701839174
Anna Cermann tel 0705096809
Helen Lundström tel 0702914149
Per Smeds tel 0723716326
| Träning | 22 maj, 18:30 |
| Björndammens BK Blå (borta) | 23 maj, 15:30 |
| Partille IF FK Röd (borta) | 24 maj, 11:00 |
| Träning | 26 maj, 18:30 |
| Träning | 28 maj, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera