Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Zenith P-13 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Zenith P-13 Fotboll.
P-13 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hejsan!
Vårens första träning blir söndag 24:e mars, troligtvis kl. 9.30 som i höstas.
Vi bekräftar klockslaget lite längre fram, tiderna kommer även att läggas in i kalendern här på laget.se.
Alla som vill hjälpa till som ledare träffas en halvtimme före träningens början och plockar fram material och går igenom övningarna vi planerar att genomföra.
Vi välkomnar fler ledare/tränare/föräldrar, vi behöver vara många som hjälps åt!
Vi ses!
| Partille IF FK Röd (borta) | 24 maj, 11:00 |
| Träning | 26 maj, 18:30 |
| Träning | 28 maj, 19:00 |
| Träning | 29 maj, 18:30 |
| Fässbergs IF Lila (hemma) | 30 maj, 17:30 |
Synd att det är samma tid som Hisingens enda skridskoskola för pojkar och flickor födda 13 😔
RapporteraRapportera
Hej, hur länge håller skridskoskolan på? I april?
RapporteraRapportera
Västra Frölundas KK (vfkk.com) kör skridskoskola i Rambergsrinken torsdagar 17-18. Barn från 4år och uppåt. Även om man senare vill spela ishockey så lär sig barnen bästa skridskotekniken i en konståkningsklubb.
RapporteraRapportera
Sista skridskoskolan för våren är den 31 mars. Men sen när det återupptas efter sommaren så är det ett flertal tillfällen det krockar igen innan fotbollen tar uppehåll. Oavsett tid så är det alltid någon/några som det inte kommer klaffa för men kanske värt att undersöka vidare, föreningar emellan?
RapporteraRapportera