Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Zenith P-11/12 Innebandy
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Zenith P-11/12 Innebandy.
P-11/12 Innebandy
Följ oss för uppdateringar
Hej alla innebandyspelare och föräldrar,
Nu är vi mitt i Bästkustcupen med två matcher avklarde och snart dags för en sista gruppspelsmatch.
Härligt kämpande av killarna, speciellt med tanke på hur få avbytare vi haft.
När den är spelad kommer en nyhet om samlingstid och plats för nästa match.
På söndag nästa helg drar seriespelet igång.
Vi kommer att ha med två lag (lag vit och lag grön) i två olika serier. Matcherna ligger redan inlagda i kalendern, dock har suffixet för lag vit fallit bort så det heter bara IK Zenith P11/P12.
Lagen kommer inte vara statiska utan tas ut inför varje match, baserat på träningsnärvaro och allmän form och attityd.
Då vi bara just nu 27 spelare i truppen, så kommer vissa att bli kallade till två matcher.
Ambitionen är att vi skickar ut kallelse till matcherna på söndag veckan innan, och svarstiden kommer att gå ut onsdag kväll. Om man inte svarat då betraktas det som ett nej och vi kommer att fylla på med andra spelare.
Då träningsnärvaro är ett av uttagningskriterienra, så är det viktigt att alla svarar på alla kallelser i tid och anger orsak till frånvarao (gäller även matchkallelser). Vi uppmuntar till multisportande, så ange om frånvaron är pga annan sport. Då ska det inte ligga någon i fatet för uttagning så länge man varit med på åtminstone en träning.
mvh
Tränarna i P11/P12
| Fotbollsskola 2019-2015 | 15 jun |
| Pluscamp 2011-2014 | 22 jun |
| Gothia Cup på Hovgårdsvallen | 12 jul, 08:00 |
| EFC Elite Camp | 12 aug, 08:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera