Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Zenith P-11/12 Innebandy
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Zenith P-11/12 Innebandy.
P-11/12 Innebandy
Följ oss för uppdateringar
En lite annorlunda säsong med uteblivna matcher och avbrutet seriespel börjar närma sig sitt slut. Vi får vara glada att vi iallafall fick komma igång igen och träna tillsammans. Det har varit väldigt kul att se hur mycket killarna har utvecklats och hur de kämpar på träningarna med (för det mesta) bra inställning och fokus.
Vi hoppas på att det ser ljusare ut i dessa konstiga tider inför nästa säsong och att vi återigen får återgå till seriespel och att även ni föräldrar får se hur killarna har utvecklats.
Som det ser ut nu verkar smittspridningen öka igen och vi har haft en del klasser i karantän men vi försöker att köra på fram till slutet av mars och med sista träning lördag den 27:e mars. Det kan bli så att vi slår ihop tider och träningar då det kan vara ont om tränare alt. få anmälda barn så håll koll på utskick på laget samt i mailen.
Vi vill avsluta med att tacka för förtroendet vi fått med att träna era barn och det är väldigt kul att se dom växa som personer och innebandyspelare, förhoppningsvis på återseende till höstsäsongen Med vänlig hälsningar Tränarna P11 innebandy.
| Fotbollsskola 2019-2015 | 15 jun |
| Pluscamp 2011-2014 | 22 jun |
| Gothia Cup på Hovgårdsvallen | 12 jul, 08:00 |
| EFC Elite Camp | 12 aug, 08:00 |
Tack till alla spelare för denna säsongen:-)
RapporteraRapportera
På avslutande träning var vi 18 tappra spelare och vi körde 3 st stafetter med 1 poäng vid vinst som omvandlades till mål i avslutande match. Det var en jämn kamp som avslutades med endast 1 måls skillnad i slutet. Väldigt bra insats av samtliga killar där alla verkligen gav allt under hela träningen, starkt jobbat killar. Ta hand om er nu så ses vi efter sommaren igen.
RapporteraSäsongens sista ”minuten” blev 30 sekunder denna gång och där prickade Felix exakt 30 sekunder men det är tydligt att grabbarna har bra koll på tiden nu då spridningen runt 30 sekunder inte var så stor 👍
Rapportera