Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Wormo F-2009
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Wormo F-2009.
F-2009
Följ oss för uppdateringar
Hej
På söndag är det dags för sista matchen innan sommaren. Mot fortuna hemma kl 10. Samling kl 9:15 på exan, ombytta. Då det är sista matchen och vi har avslutning efteråt så är alla kallade, vi får ha många avbytare denna match och speltiden blir lite mindre per tjej.
Sen direkt efter kommer alla tjejer gå med mig hem. Där kommer Hamdija och jag bjuda tjejerna på grillad kycklingkorv m bröd och sen glass till efterrätt. Vi kommer sitta ute och bada och leka i poolen. Som jag berättade för alla tjejer idag. De måste packa ner badkläder och handduk och ha med till macthen då vi direkt efter går dit.
Vi håller på till kl 15. Och vill ni komma och hämta dem så kom till holmgatan 3 kl 15.
Har er dotter någon allergi så meddela mig snarast.
Vi kommer fortsätta träna nästa vecka också mån+ons. Därefter håller vi uppehåll i 4 veckor (w26-27-28 &29) och sen kör vi en träning i veckan från w30, då är det måndagar 17:30-19.
mvh
Sofie
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera