Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Viken A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Viken A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
På lördag är de dags för årets upplaga av IF Vikens Padelturnering 2020 på JeJe's Gym i Åmål.
Lagen ser ut som följande:
Erik Åberg / William Myrberg
Christoffer Härd / Jim Glimmersten
Stefan Persson / Rasmus Facht
Holger Olsson / Linus Fritzon
Gustav Weingartshofer / Jacob Ljung
Erik Svanström / Mahammadul Hasan
Jesper Aronsson / Adam Johannesson
Måns Bernson / Basil Al-Karawi
Tobias Härd / Elias Andersson
Spelchemat ser ut som följande:
Omgång 1:
E. Åberg/W. Myrberg - C. Härd/ J. Glimmersten
S. Persson/ R. Facht - L. Fritzon/H. Olsson
G. Weingartshofer/J. Ljung - E. Svanström/M. Hasan
J. Aronsson/A. Johannesson - M. Bernsson/B. Al karawi
Omgång 2 :
C. Härd/ J. Glimmersten - T. Härd/ E. Andersson
L. Fritzon/H. Olsson - E. Åberg/W. Myrberg
M. Bernsson/B. Al karawi - S. Persson/ R. Facht
J. Aronsson/A. Johannesson - G. Weingartshofer/J. Ljung
Omgång 3 :
L. Fritzon/H. Olsson - C. Härd/ J. Glimmersten
T. Härd/ E. Andersson - E. Svanström/M. Hasan
E. Åberg/W. Myrberg - M. Bernsson/B. Al karawi
S. Persson/ R. Facht - G. Weingartshofer/J. Ljung
Omgång 4 :
C. Härd/ J. Glimmersten - E. Svanström/M. Hasan
M. Bernsson/B. Al karawi - L. Fritzon/H. Olsson
J. Aronsson/A. Johannesson - T. Härd/ E. Andersson
G. Weingartshofer/J. Ljung - E. Åberg/W. Myrberg
Omgång 5 :
M. Bernsson/B. Al karawi - C. Härd/ J. Glimmersten
E. Svanström/M. Hasan - J. Aronsson/A. Johannesson
L. Fritzon/H. Olsson - G. Weingartshofer/J. Ljung
T. Härd/ E. Andersson - S. Persson/ R. Facht
Omgång 6 :
C. Härd/ J. Glimmersten - J. Aronsson/A. Johannesson
G. Weingartshofer/J. Ljung - M. Bernsson/B. Al karawi
S. Persson/ R. Facht - E. Svanström/M. Hasan
E. Åberg/W. Myrberg - T. Härd/ E. Andersson
Omgång 7 :
G. Weingartshofer/J. Ljung - C. Härd/ J. Glimmersten
J. Aronsson/A. Johannesson - S. Persson/ R. Facht
E. Svanström/M. Hasan - E. Åberg/W. Myrberg
L. Fritzon/H. Olsson - T. Härd/ E. Andersson
Omgång 8 :
C. Härd/ J. Glimmersten - S. Persson/ R. Facht
E. Åberg/W. Myrberg - J. Aronsson/A. Johannesson
T. Härd/ E. Andersson - M. Bernsson/B. Al karawi
L. Fritzon/H. Olsson - E. Svanström/M. Hasan
Omgång 9 :
S. Persson/ R. Facht - E. Åberg/W. Myrberg
G. Weingartshofer/J. Ljung - T. Härd/ E. Andersson
J. Aronsson/A. Johannesson - L. Fritzon/H. Olsson
M. Bernsson/B. Al karawi - E. Svanström/M. Hasan
Slutspel:
Kvartsfinal 1: 1an - 8an
Kvartsfinal 2: 2an - 7an
Kvartsfinal 3: 3an - 6an
Kvartsfinal 4: 4an - 5an
Semifinal 1: Vinnare kvartsfinal 1 - Vinnare kvartsfinal 4
Semifinal 2: Vinnare kvarsfinal 2 - Vinnare kvarsfinal 3
Final: Vinnare semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2
Träning | 6 maj, 19:00 |
Träning | 7 maj, 19:00 |
Träning | 9 maj, 19:00 |
Sörstafors-Kolbäck FK (borta) | 11 maj, 13:00 |
IFK Tidaholm (hemma) | 19 maj, 14:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera