Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Troja-Ljungby Team 18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Troja-Ljungby Team 18.
Team 18
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu har vi kommit en bit in på säsongen och då vi har många barn som är aktiva i hockeyskolan vill jag påminna om ett par saker.
Träningströjor - dessa ska lämnas tillbaka efter varje träning. De som åker på allmänhetens åkning efter träningar ska ta av sig tröjorna vid träningens slut.
Lån av utrustning - ni som lånar utrustning måste lämna tillbaka den efter varje träning då det är många åldersgrupper och många barn som lånar. Den får alltså inte tas med hem. Det är fin möjlighet som föreningen ger våra barn och därför är det tråkigt om det inte finns tillräckligt med utrustning vid varje träningstillfälle.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera