Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Västerås FK Fotbollslekis
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Västerås FK Fotbollslekis.
Fotbollslekis
Följ oss för uppdateringar
Inbjudan för Flickor och Pojkar födda 2015-2016
Vi startar den 6 maj kl. 17.00 – 18:00 och håller på varje torsdag under vecka 18 och 20-23 samt vecka 33 – 37.
Våren Torsdagar 6/5, 20/5, 27/5, 3/6 och 10/6 kl 17:00-18:00
Hösten Torsdagar 19/8, 26/8, 2/9, 9/9 och 16/9 kl 17:00-18:00
Vi håller till på R 8 vid fotbollshallen / ridhuset på Rocklunda
Parkering finns exempelvis framför Friskis och Svettis.
Du får En egen boll, T-shirt, Försäkring, Medlemskap i IFK Västerås FK och framför allt nya kamrater.
Vi vill givetvis ha glada intresserade föräldrar som ledare. När fotbollslekis börjar kommer vi att ha föräldramöte där vi kommer att berätta om hur vår förening fungerar och vad ni får tillbaka som ledare. Våra ledare får också utbildning. De första gångerna kommer ungdomar från IFK Västerås att vara med och hjälpa till.
Kostnad: 500 kr
Betala in på vårt PG: 540605-3 (märk namn och personnummer)
Anmäl er här:
http://www.ifk.nu/Member
Viktigt välj Fotbollslekis under VÄLJ LAG och tröjstorlek i meddelande.
Hej! Jag har anmält min son till fotbollslekis 2021 men jag glömde fylla i tröjstorlek, vilka storlekar finns? Vart kan jag fylla i det i efterhand?
RapporteraRapportera
Samma här. Min son har stl 110/116.
RapporteraMvh, Pelle Vistrand pappa till Arvid Vistrand
Rapportera
Har inte heller beställt storlek ! Min dotter Freya har 122 i tröjstorlek m.v.h Berndt Widjeskog
RapporteraRapportera
Hej! Kan meddela att jag haft kontakt med sofia@ifk.nu och fick information om att tröjorna kommer i storlekarna 110/120 och 130/140 så då vet ni med.
RapporteraRapportera
Tar då storlek 130/140 istället m.v.h Berndt
RapporteraRapportera
Hej! Jag tar storleken 130/140 till Elmeri.
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraJag har anmält min son men jag vet inte om det rätt
Rapportera
Hej vår dotter Béline har storlek 146 vad jag förstod så fanns inte den storleken? Är rädd för att 130/140 blir för litet.
RapporteraRapportera
Hej! Som så många andra har jag också glömt fylla i storlek. Tar isåfall 110/120 till Oliwer Rosendahl
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraTur att man inte är ensam om att ha missat att fylla i storlek på tröja. Joline Nilesteen behöver 130/140.
Rapportera
Hej,
RapporteraHar valt storlek men innan jag visste vilka d fanns att välja på så får justera här och säga 130/140 till Noel Lindgren
Rapportera
Hej! Jag måste nog också korrigera tröjstorlek inser jag nu. Om det inte är för sent skulle jag vilja ha storlek 130/140 till Ervin.
RapporteraRapportera
Hej. P14/15 ställde in träning imorgon 6maj pga väder......kommer fotbollslekis att köras som planerat?
RapporteraRapportera
Hej. Fotbollslekis blir i dag som planerat. Enligt väderprognosen ska det vara uppehåll.
RapporteraRapportera
Det är gräsplan.
RapporteraRapportera
Elmeri har blivit förkyld, så han kommer inte idag.
RapporteraRapportera
Hej, jag hoppas att alla fått vårat Sms idag. Skriver här också. Ingen fotbollslekis idag pga regn och avstängda planer. Ses nästa torsdag! // Marcus
RapporteraRapportera
Elmeri kommer inte idag
RapporteraRapportera