Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Örebro F-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Örebro F-16.
F-16
Följ oss för uppdateringar
God kväll!
Nu är kallelsen uppdaterad med tider för matcherna. Vi samlas 08:45 vid Volvo CE Arena. Det blir en ganska lång dag så tänk på att ta med mellanmål, vattenflaska och överdrag om så önskas. Jag har inte koll på geografin men vi får orientera oss när vi är på plats.
Om någon skulle bli sjuk eller liknande kan ni skicka ett SMS i gruppen eller till mig direkt på 0707762537.
Vi ses på söndag😃
MVH Pär
| Träning | 4 maj, 17:30 |
| Träning med F-15 | 5 maj, 17:30 |
| Träning | 6 maj, 17:30 |
| Lagkväll - grill | 8 maj, 17:00 |
| Träning | 11 maj, 17:30 |
Vad kul det ska bli!!
RapporteraVi är ju många som åker så om det är någon är i behov av samåkning så hör av er i chatten 🚗
Rapportera
Arenan öppnar kl. 08.00 och är uppdelad i A-, B- och C-hall samt tre våningsplan (entréplan, våning 1 och 2). Det finns skyltar och kartor uppsatta för att hjälpa er att hitta.
RapporteraSpelschemat står i kallelsen, finns på cupsidan och kan även nås via QR-koder i arenan, så där kan ni enkelt följa när laget spelar.
Omklädningsrum finns för pojkar och flickor, men kan delas med andra lag, så lämna inga värdesaker där. Tänk också på att spelarna inte får hänga i ribborna eller klättra i målen.
För publik i A-hallen gäller att man sitter på läktaren, ej tillåtet för åskådare att vara med inne på plan.
Har ni frågor under dagen finns matchvärdar i hallarna och på läktaren som kan hjälpa er.
Utöver matcherna finns det även aktiviteter i arenan såsom hoppborg, pysselhörna, läshörna, fiskdamm och möjlighet att träffa Guifhjärtat.
Rapportera
Laget äter gemensam lunch 11:30 vid kiosken, sektion E ️
RapporteraRapportera