Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Mullsjö F10 (Födda 15/16)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Mullsjö F10 (Födda 15/16).
F10 (Födda 15/16)
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Denna säsong kommer att se lite annorlunda ut. Vi har dessvärre fått en del avhopp, både spelare och ledare och har därför inte så många spelare i laget. Vi har därför valt att träna med P11. Det är för att vi ska kunna få ut så bra träning som möjligt och för att kunna träna på match osv.
Vi kommer då träna på måndagar 17.00-18.15 och onsdagar 16.30-17.45
Vi önskar att ni svarar på kallelser så fort ni kan, så att vi kan planera in bra träningar och kunna planera in matchupplägg osv. På kallelsen till matcherna kommer vi också be er att fylla i om ni har tillgång till bil och hur många platser.
På våra hemmamatcher kommer det som vanligt behövas föräldrar som ansvarar för kiosk, klocka, matchvärd. Schema på det kommer så fort det är klart.
Vi hoppas att detta upplägg kommer att fungera bra och vet/känner ni någon som vill testa på att spela handboll så säg till de att komma på våra träningar!
Vi återkommer med schema osv och har ni några frågor/funderingar så säg till
Hälsningar Sophia och Lotta
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Träning | 5 okt, 17:00 |
| Träning | 7 okt, 16:30 |
| IK Cyrus (borta) | 10 okt, 09:15 |
| IF Hallby HK Blå (borta) | 10 okt, 10:35 |
| Träning | 12 okt, 17:00 |
Bra kämpat med att få ihop det! Heja er ❤️
RapporteraKan redan nu meddela att 25 okt är svår för oss så då kommer nog Irma inte kunna vara med på matcherna
Rapportera
Tack för att du meddelar 😊
RapporteraRapportera