Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Ystad FK P13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Ystad FK P13.
P13
Följ oss för uppdateringar
Nu närmar vi oss vårens sista matcher och därmed också ett sommaruppehåll. Både lag blå och lag röd spelar sin sista match på söndag (hemmamatcher efter varandra). Därefter tränar vi måndag 17/6 och onsdag 19/6. På onsdag har A-laget match kl 19 och därmed tidigarelägger vi vår träning så den är kl 17-18.30 istället. Efter träningen duschar vi och grillar hamburgare på IP och för de som vill kan man stanna och se A-lagets match.
Sedan pausar vi träningen då planerna behöver återhämta sig (och vi med kanske). Träningen sätter igång igen troligtvis måndag den 29/7. Det är möjligt att vi kör någon spontanfotboll på konstgräset under sommaruppehållet. Vi återkommer med info på laget/messenger i så fall.
2-4/8 är det dags för Mjällby cup. Det ska bli fantastiskt roligt att åka iväg med grabbarna igen och vi ser fram emot tre fina fotbollsdagar tillsammans. Mer info kommer när spelschemat är satt. Men räkna med att matcherna startar runt 13-14 på fredagen och pågår till söndag runt 16-17-tiden.
| Nosaby IF (borta) | 11 jan, 11:30 |
| Träning | 12 jan, 17:30 |
| Träning | 14 jan, 16:30 |
| Träning | 19 jan, 17:30 |
| Träning | 21 jan, 16:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera