Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Västerås FK Flickor Ungdom, F15-17U
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Västerås FK Flickor Ungdom, F15-17U.
Flickor Ungdom, F15-17U
Följ oss för uppdateringar
Efter den fantastiska upplevelsen, som Gothia blev för de flest av våra tjejer, så har det varit lite vila och återhämtning. Nu är det dags igen med träning, matcher och fikaförsäljning.
När vi gjorde fikalistan i våras, så var inte alla höstens matcher schemalagda och någon matcher ser ut att ha bytt datum. Jag har reviderat listan och som vanligt ser ni själv till att byta om det inte passar. Jag har heller inte koll på ev. byten som gjorts under sommaren.
16/8 Mathilda, Sumaya
21/8 Maja, Märta
23/8 Siri, Rebecka
27/8 Johanna, Mehret
2/9 Nico, Alvi
9/9 Thea, Tindra
16/9 Amy, Bella L
17/9 Elvad, Emma Wickström
23/9 Vilja, Wilma
30/9 Ingrid, Isabel
1/10 Isabella, Juni
Hej!
RapporteraÄr det någon som kan byta med Alvi? Vi är iväg på handbollscup 1-3/9.
Rapportera
Vi kan byta Sanny. Ni tar 1/10. Ok? / Ann-Marie
RapporteraRapportera
Handbollen ställer till det. Vi är på USM 1/10
RapporteraRapportera
Ok 👍 Då får någon annan hjälpa Er
RapporteraRapportera
Sanny vi kan byta 21./8 mot 2/9. Med vänlig hälsning, Frida
RapporteraRapportera
Hej. Vi har fikat på onsdagens match. Jag är dock osäker på vad som gäller. Vad finns och vad ordnar vi till fikat? Antar att jag brygger kaffe och bakar men är det något annat att förbereda? Vad finns i lagets ”fikaprylar”, muggar, termos osv?
RapporteraRapportera
2 st pumptermosar, jag fyllde på med läsk, men det såldes en del så det e inte många kvar.
RapporteraRapportera
Sen finns det smått å gott…
RapporteraEmma kan ta med påsarna till Ormkärrsskolan på Gryta imorgon, är där mellan 06-14, samma tis. Annars finns de i Irsta.
Rapportera
Tack Patrik då kommer min man vid 7.30 till Ormkärrskolan imorgon tisdag. Hur får jag direktkontakt med er så slipper vi kommunicera här via Laget?
RapporteraRapportera
0704778282
RapporteraRapportera
Hej,
RapporteraÄr det någon som kan byta den 27/8? Den helgen kommer flyttlasset för vår ena dotter att gå till Umeå./mvh Klara
Rapportera
Hej Klara! Vi kan byta med er. Vi har 30/9. Mvh/Pia(Ingrid)
RapporteraRapportera
Tack Pia,
RapporteraDå byter vi./mvh Klara
Rapportera