Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Skoghall Dam F2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Skoghall Dam F2017.
F2017
Följ oss för uppdateringar
Äntligen närmar det sig starten för vårens första träningstillfälle för F2017 ⚽⚽⚽ .
Vi kickar igång säsongen söndagen den 13/4 kl. 10.00 - 12.00 i Hammarhallarna A. Vid detta träningstillfälle kommer även ett föräldramöte hållas samtidigt som träningen sker för barnen. Där kommer info om vårt lags första säsong att ges och ett ypperligt tillfälle att ställa frågor om säsongen.
Har ni inte registrerat ert barn ännu så gör det via laget.se IFK Skoghall Damfotboll - "Klubbsidan" . Där finns en flik som heter "Bli medlem".
Varmt välkomna// Ledarna F2017
Träning | 4 jun, 17:15 |
Poolspel omgång 3 Vit | 7 jun, 11:00 |
Rävåsens IK Karlskoga röd (borta) | 7 jun, 12:00 |
Skattkärrs IF (hemma) | 7 jun, 13:00 |
Träning | 11 jun, 17:15 |
Hej!
RapporteraJust den dagen jobbar jag med gymnastiktävlingar och resten av familjen är publik för äldsta dottern som tävlar då så vi har tyvärr inte möjlighet att delta första tillfället och på föräldramötet. Finns det möjlighet att få info om upplägget nu innan? Tex träningstider onsdagar och antal matcher etc? Tack på förhand!
Rapportera
Hej! Det skickas ut ett sammandrag av all info efter föräldramötet. Ha de gott!
RapporteraRapportera
Vad roligt att säsongen drar igång! Hör gärna av er om någon hjälp skulle behövas inför uppstart/föräldramötet :)
RapporteraRapportera
Hej,
RapporteraVarken jag eller Majken W har möjlighet att delta på söndag då vi är bortresta. Men Majken är laddad för att dra igång!
Rapportera
Astrid kommer. Missade helt anmäla oss :)
RapporteraRapportera
Det går inte att ändra i anmälan inför imorgon. Hedvig Scherman har ångrat sig och kommer inte
RapporteraRapportera
Kajsa Verme kan tyvärr inte heller delta imorgon.
RapporteraRapportera
Hej, vi glömde ett par benskydd på träningen idag. Finns det någon chans att någon tog med sig dom hem eller kan man kontakta vaktmästare? 🌼
RapporteraRapportera
Hejsan! Jag undrar om någon har möjlighet att ta vårt kioskpass nu den 17/5 kl 11:30-13:30? Har tyvärr ingen barnvakt och Jonas jobbar. Med vänlig hälsning, Sofia Holmberg, mamma till Maja.
RapporteraRapportera
Hej! Undrar också om nån kan ta kioskpass på lördag, 13.30-16? Har heller ingen barnvakt..
Rapportera/Eric (pappa till Wilma EW)
Rapportera