Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Skoghall Dam F2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Skoghall Dam F2015.
F2015
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu är säsongen igång för fullt med träningar inför de första matcherna som startar den 3 maj. Redan nu ser ni vilka datum som gäller för matcher. Båda lagen spelar samma datum, så planera gärna in detta i kalendern redan nu. Om det är hemma- eller bortamatch får man veta cirka en vecka innan när kallelse skickas ut.
Inför säsongen har vi anmält två lag. I år kommer vi att ha mixade lag, vilket innebär att det inte är några fasta lag utan spelarna kommer att varieras mellan matcherna.
Vi har blivit inbjudna att spela träningsmatcher mot Norrstrand söndag den 26 augusti. Vi spelar två matcher kl. 10.00 (båda lagen) och samlas kl. 09.15 för ombyte och uppvärmning. Kallelse kommer under dagen.
Inbjudan till föräldramöte kommer inom kort. Där går vi igenom den kommande säsongen, rollfördelning och annat viktigt.
Vi ses på fotbollsplanen! ⚽
Med vänlig hälsning,
Ledarna
Endast sidans medlemmar kan kommentera
| Träning | 1 jun, 16:45 |
| Träning | 2 jun, 18:00 |
| Rävåsens IK Karlskoga (borta) | 4 jun, 18:00 |
| Träning | 4 jun, 18:00 |
| Hertzöga BK gul (hemma) | 5 jun, 18:00 |
Träningsmatchen är söndag 26 april kl.10.00 (felskrivning i texten).
RapporteraRapportera