Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Skoghall Dam F2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Skoghall Dam F2014.
F2014
Följ oss för uppdateringar
Hej föräldrar
- Julkalendrar -
Bra jobbat med försäljningen av kalendrar!
Flera av er har redan swishat 1000 kr till mig och sålt alla 10 stycken. Den 30 november är sista dagen för att swisha och lämna tillbaka kalendrar som inte blivit sålda.
- Bingolotter -
Det dags för försäljningen av bingolotter. Vi ska sälja 14 bingolotter per spelare: 10 enkla, 3 dubbla, 1 trippel. Det är inget tvång att sälja, men det betyder mycket för klubbens ekonomi.
- Bingolotterna finns att hämta på fotbollsträningen på lördag 22/11 i Djupsundshallen eller hemma hos mig måndag 24/11. Då är ni välkomna hit till oss på Torsviksvägen 3, Hammarö, mellan kl. 17–20.
- Sista försäljningsdagen är den 23/12. Då ska ni senast ha swishat summan för de sålda bingolotterna som en klumpsumma till mig på 070-289 11 02. Märk swishen med lagmedlemmens namn.
- Om ni behöver returnera bingolotter görs även detta senast den 23/12 hem till mig, i ett kuvert märkt “returnerade bingolotter från lagmedlem”.
Mina kontaktuppgifter är:
Karin Edner Karlsson
Torsviksvägen 3
070-289 11 02
edner.karin@gmail.com
Bingolotterna säljs av föreningens lag för 100 kronor styck. Av dessa 100 kronor behåller föreningen 38 kronor. De 38 kronor som föreningen behåller delas lika mellan det lag som säljer och föreningen.
Önskar er en fin kväll // Karin, Theas mamma
Vi ska inte swisha lagkassan? Det har vart krav på det tidigare?
RapporteraRapportera
Föreningen har precis bytt bank och vi hade inte swishnummer klart för oss när försäljningen av lotter påbörjades, så det får bli ett undantagen den här gången. Det gör också att vi minskar administrationen på vår nuvarande kassör som vi tyvärr fortfarande inte har hittat någon ersättare för.
RapporteraRapportera