Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kristinehamn Fotboll P-2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Kristinehamn Fotboll P-2017.
P-2017
Följ oss för uppdateringar
Hejsan!
Nu har vi fått besked om att vi får börja träna ute på gräs från och med nästa vecka!
Detta innebär lite förändringar. Vi har valt att lägga våran träning på tisdagar kl 17-18.30, vi kommer hålla till på plan G den närmast parkeringen. Vi kommer lägga ett större fokus på att träna matchreglerna inför pool spel i 5 mot 5 där det tillämpas inspark, retreatline från halva plan samt att målvakten endast får rulla ut bollen alt lägga ner den och sparka ut bollen.
Och det viktigaste att vi har kul och är bra kompisar!
Jag har sökt igenom gamla listor och lagt över de barn som är födda 2017 till denna nya grupp. Är det så att nån får mail vars barn inte längre spelar så lägg en kommentar så tar jag bort er från listan
Nu på tisdag 29 april kommer vi träna 17-18 pga ledarmöte för klasskampen kl 18.30.
Man får gärna hjälpa till ute på plan. Jag tipsar om våran Facebook sida med IFK KRISTINEHAMN FOTBOLL P2017
Välkomna! ⚽
Träning | 3 jun, 17:00 |
Träning | 10 jun, 17:00 |
Bråtens IK blå (hemma) | 15 jun, 00:00 |
Immetorp BK (borta) | 15 jun, 00:00 |
Träning | 17 jun, 17:00 |
Hej! Gäller detta endast P-2017? Jag gar en son där och en son född 2019. De har ju tränat samtidigt på olika planhalva hittills. Jag har inte sett någon info om den gruppen än. Någon som vet vad som gäller??!
RapporteraRapportera
Ja byte till tisdag gäller bara P2017. De yngre har fortfarande träning onsdagar. Men deras uteträning börjar veckan därpå, pga valborg denna onsdag.
RapporteraRapportera