Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Kil F14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IF Kil F14.
F14
Följ oss för uppdateringar
Vi har idag haft ett gemensamt möte styrelsen och ledare för för samtliga lag i IF Kil, där vi beslutade att pausa all barn och ungdoms verksamhet fram till 27/6. Därefter kommer ett nytt beslut att fattas.
Med tanke på hur smittoläget är i Värmland och Kill är detta ett beslut som vi tyvärr behöver ta. Vi hoppas att ni har förståelse för detta och uppmuntrar era barn och ungdomar till annan fysisk corona säker rörelse.
Vi hoppas att vi med denna gemensamma hållning och ansträngning gör vårt yttersta för att hjälpa samhället stävja spridningen av covid-19.
Om du som ledare eller förälder har frågor kring beslutet eller känner en oro är du välkommen att kontakta någon av oss i styrelsen.
/Styrelsen och ledarna
| Träning | 2 jan, 15:50 |
| Mallbackens IF grön (borta) | 4 jan, 10:50 |
| Mallbackens IF vit (hemma) | 4 jan, 13:10 |
| Hertzöga BK (hemma) | 4 jan, 16:30 |
| Träning | 5 jan, 20:00 |
| 27 nov | Julklappstips |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera