Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Hjo P 2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Hjo P 2014.
P 2014
Följ oss för uppdateringar
Hej! Börjar närma sig lite fotboll igen. Vi drar igång med träningarna måndag 3/8. Samma tid och plats som tidigare. Kommer bli en hel del matcher på kort tid fram tills att säsongen slutar runt månadsskiftet september/oktober.
Alla matcher och träningar ligger i kalendern. ändringar kan som vanligt ske med kort varsel. Schemat för matcher/kiosk/tvätt kommer inom kort i samband med att vi börjar träna igen. Vi meddelar när schemat laddas upp här på laget. Vill man ha en fysisk lapp kan man hojta till så löser vi det.
Som vanligt strävar vi alltid efter att alla ska få spela lika många matcher men vi kan inte alltid parera när det är återbud och liknande. Svara därför så snabbt som möjligt på kallelser till matcher så underlättar det för oss otroligt mycket.
Vi planerar även ett kort möte med alla föräldrar och barn för att bestämma vad vi tillsammans ska göra med våran lagkassa framöver och hur vi gemensamt kan jobba för att grabbarna ska komma iväg på något roligt tillsammans. Mer info kommer.
Med forskningen i ryggen har vi även planerat att ta ett litet "kvartssamtal" med alla killar för att stämma av lite hur man känner för fotbollen, kompisar, framtiden osv. Alla svar kommer kommer vara anonyma och tas upp av någon vuxen som inte hör till ledarskaran. Detta är för att vi som ledare ska kunna kalibrera oss lite, eventuellt snappa upp saker vi missat och på så vis ge barnen bästa förutsättningarna för att vilja fortsätta spela fotboll med sina kompisar.
| IFK Tidaholm Blå/Vit (hemma) | 16 aug, 11:00 |
| Föräldramöte | 17 aug, 17:15 |
| Träning | 17 aug, 17:30 |
| Träning | 19 aug, 17:30 |
| Ardala GoIF Röd (hemma) | 22 aug, 11:00 |
| Igår | Milstolpe: 600 medlemmar! |
| 3 aug | Sommarläsning: Magnus |
| 1 aug | Välkommen att prova på Gåfotboll 50+ |
| 27 jul | Sommarläsning: Pelle |
| 25 jul | Sommarläsning: Erica |
Alvar är bortrest fram till skolstart men ser fram emot att börja spela fotboll igen när skolan drar igång. Hoppas att ni har en fin sommar allihop!
RapporteraRapportera
Hjalmar är bortrest så han tränar inte kommande vecka.
RapporteraRapportera
Joel borta måndag. Åter torsdag
RapporteraRapportera
Kul med fotboll igen :) Oscar kan vara med från onsdag!
RapporteraRapportera
Härligt med fotboll igen. Olle missar tyvärr veckans träningar då han är i sthlm på fotbollsläger.
RapporteraRapportera
Oskar kommer inte på dagens träning
RapporteraRapportera