Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Heden P16/17 innebandy
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Heden P16/17 innebandy.
P16/17 innebandy
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vid nästa träning kommer en "Beställningslista" och information om bingolottoförsäljning att delas ut. Förhoppningsvis hinner även lotter och julkalendrar komma innan dess. De är beställda men vi väntar fortfarande på leverans.
Ni får lite information redan nu för att kunna smyga igång med försäljningen i sociala medier osv. redan nu.
Håll utkik på laget.se för mer information om vid vilken träning lotter delas ut (lämnas till förälder).
Vi har förbeställt lika många lotter till varje spelare som kommer få 15 enkellotter, 10 dubbellotter och 5 julkalendrar att sälja. Det finns inget säljkrav och osålda lotter kommer kunna skickas tillbaka. Alla gör så gott de kan!
De bingolotter och julkalendrar som har delats ut är respektive familj ansvarig för. Man väljer om man säljer genom ”direktförsäljning” eller om man vill sälja genom att använda beställningslista. Använder man beställningslista behöver man dock hålla koll på att man inte tar fler beställningar än antal lotter man har till sitt förfogande. Önskas fler listor för att exempelvis lämna på olika arbetsplatser etc. Eller om ni vill ha dessa redan innan nästa träning så är det bara ni hör av er så kan jag mejla dokumentet till er.
Om ni vill sprida informationen via sociala medier så finns bilder på folkspels hemsida om man vill använda det i inläggen. Ni hittar dem här:
https://produkter.folkspel.se/nyheter/bilder-till-foreningens-uppesittarforsaljning/
Priser:
Enkellott 100 kr, dubbellott 200 kr, julkalender 100 kr.
Betalning:
Ni tar själva betalt för lotterna när ni lämnar ut dem och betalning av hela slutsumman görs senast 25-01-05. Mer info kommer!
/Jenny och André
Tel 0047 4542 82 99
| Träning | 7 jan, 17:00 |
| Karlskoga IBF 1 (borta) | 10 jan, 10:45 |
| Träning | 12 jan, 17:00 |
| Träning | 14 jan, 17:00 |
| Herrhagens IF 4 (borta) | 17 jan, 10:40 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera