Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Hallsberg FK P-17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Hallsberg FK P-17.
P-17
Följ oss för uppdateringar
Viktiga datum och information att hålla koll på
Hej alla föräldrar, bifogat här finns några viktiga datum att hålla lite extra koll på.
Transtenscupen spelas 8/8 då förväntas alla föräldrar delta för att få cupen att fungera. Mera info kommer om detta.
Ta också en extra kik på vårt utskick om träningstiderna för april, då ser ni att det inte är träning på lördag (det beror på hallsbergsmässan). Men desto mera träning är det nästa vecka, fys & träning.
När det nu närmar sig träning på naturgräset kommer vi att träna tisdagar och torsdagar 17:30-19:00. När vi drar igång med det återkommer jag till snart (det hänger på gräsplanernas kvalitet). Det kommer även att bokas in två fys pass i maj.
21/4 träffas vi ansvariga lagledare för att planera säsongens poolspel för pojkar födda 2017, så jag återkommer med information även om det, men det känns skönt att kunna presentera säsongens cuper för er redan nu.
Givetvis kostar cuperna pengar från pojkarnas lagkassa, därför är det av störtas vikt att ni föräldrar följer de direktiv som våra försäljningsansvariga ger er! Häftena ska säljas av samtliga! Och nu kan ni även anmäla er till att testa bröd, enligt deras tidigare inlägg. Jag är också ganska övertygad om att det inom kort kan komma ytterligare en försäljning för oss att lösa ut. Detta är för våra pojkars skull och så det fungerar i föreningslivet.
25/4 spelar vi träningscup i Örebro, spelschemat är klart och kommer i ett separat utskick.
Vid frågor! Hör av er som vanligt till mig.
0706216393
Daniel
| Sköllersta IF (hemma) | 17 maj, 10:30 |
| Jäders IF (hemma) | 17 maj, 11:30 |
| Mariebergs IK (hemma) | 17 maj, 13:00 |
| Ericsbergs GOIF (hemma) | 17 maj, 15:00 |
| Träning | 19 maj, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera