Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Gnarp A-Lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Gnarp A-Lag Herrar.
A-Lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Nu har höstsäsongen dragit igång, och vi har redan spelat höstens första bortamatch mot Landafors SK som ligger på en 8:e plats i tabellen,
IFK Gnarp började matchen väldigt bra, det såg mycket bättre ut än vissa matcher av vårsäsongen, hoppas det håller i sig!
Matchen slutade 3-1 till hemmalaget Landafors SK, IFK Gnarp öppnade målskyttet med att göra 0-1 i den 34" minuten av Pär Nordin, och det skulle stå sig halvtiden ut. I den 52" minuten kviterade Landafors SK, och dem fick allt mer press på oss, och tillslut orkade inte vi hålla imot och då kom även 2-1 och 3-1 i 85" respektive 89" minuten. Tycker att IFK Gnarp förtjänade åtminstone 1p efter matchen för deras insatts.
Måndag!
Nu är det Måndag den 3/8 och det är höstsäsongens första hemmamatch på Gnarps egna Wembley, Hoppskogen.
IFK Gnarp tar imot Långheds IF, som ligger bland dom i toppen av tabellen på en 6:e plats med en mindre spelad match än dem övriga på 25 pinnar, Hoppas Gnarp spelar lika bra som förra matchen och håller i det här hela höstsäsongen.
IFK Gnarp - Långheds IF
3/8-2015 Måndag
19:30 Hoppskogen (Wembley)
20:- Inträde
Varmt Välkomna Alla!!
// IFK Gnarp
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera