Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Fjärås Frasses Bollskoj
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Fjärås Frasses Bollskoj.
Frasses Bollskoj
Följ oss för uppdateringar
Hej! Jättekul att det är så fint intresse för första upplagan av Frasses Bollskoj. Nu är gruppen full och barnen kommer inom fördelas på två tider. Gruppindelningen utgår från födelseår, med några undantag som tex syskon. Senast på söndag (20 septemer) kommer gruppindelningen, jag gör ett utskick när den är klar.
Röd grupp: 08:30-09:15
Vit grupp 09:20-10:05
Ni som fick förra utskicket ser att jag har lagt in en paus på 5 minuter mellan grupperna, och därmed börjar andra gruppen 09:20 istället för 09:15.
Det kommer skickas ut en kallelse inför varje tillfälle där ni svarar om ni kommer eller inte.
Storlek på t-shirt? Gå till detta formulär och välj storlek för ditt barn om du inte redan gjort det: formulär T-shirten kommer delas ut på första tillfället.
Det är inget krav på att ha inomhusskor i Bollskoj, men om man ändå vill det så är det skor med ljus sula som gäller.
Inbetalningsavi skickas ut från kansliet och kommer runt 1 oktober.
Ledare
Jag som kommer hålla i bollskoj heter Sarah Bronsman. Jag har själv spelat fotboll i IFK Fjärås som ung, men satsade sedan på innebandyn som blev en stor del av mitt liv. Utöver bollskoj där min yngsta son Noah kommer vara med, så är jag även en av ledarna till P-21 där min äldsta son Loui spelar.
Hoppas ni är lika taggade som jag! Om ni har några frågor så går det bra att skicka ett sms eller ringa mig på 0733-623542.
/Sarah
| Träning | 10 okt, 09:15 |
| Träning | 17 okt, 09:15 |
| Träning | 24 okt, 09:15 |
| Fotbollsgalan | 24 okt, 16:00 |
| Träning | 31 okt, 09:15 |
Tack för att du dragit i gång detta Sarah! Vi ser fram emot att det ska bli oktober här hemma!😊
RapporteraRapportera
Malte är så taggad och har redan ställt fram sina inomhusskor, som han ärvt av storebror, i hallen så dom är redo. Ses i oktober!
RapporteraRapportera