Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Eskilstuna P13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Eskilstuna P13.
P13
Följ oss för uppdateringar
Hej
Nu är det snart dags för matchcampen tillsammans med Skogstorp GoIF på Orrliden, måndag den 21 april.
För att cupen ska kunna genomföras kommer ALLA föräldrar både från oss i IFK Eskilstuna och från Skogstorps GoIF hjälpas åt och bidra under dagen. Föräldragrupperna har gjort i ordning arbetsschema för alla föräldrar inför dagen och vi i föräldragrupperna kommer vara tillgängliga hela dagen och rycka in där det behövs och vi ser gärna att alla föräldrar är hjälpsamma under dagen och ev. kan rycka in och lösa saker även utanför sitt tilldelade arbetspass, allt för att dagen ska blir så bra som möjligt för ALLA spelare, ledare, tränare och föräldrar.
Arbetsschemat för föräldrar samt information om arbetsuppgifterna för föräldrar är klart och ni finner det under Mer - Dokument – Matchcamp Orrliden 21 april 2025 här på laget.se.
Kolla igenom hela arbetsschemat, de flesta föräldrar har samma arbetsuppgift under sitt arbetspass, men för at få ihop schemat för dagen är det några föräldrar som kommer ha två olika arbetsuppgifter under sitt arbetspass, leta efter ert namn i hela schemat så inget pass blir missat. De arbetspass som avser spelare i IFK står det IFK efter namnet på spelaren. Längst ner, under arbetsschemat finns förklaringar till de arbetsuppgifter som är under dagen.
Kan man inte det arbetspass man fått, är det EGET ansvar i att byta med en annan förälder eller lösa någon annan som kan komma och ta arbetspasset.
Hembakat
Vi behöver ha 5 föräldrar eller någon släkting som bakar minst 20 bitar som ska vara lätt att äta ur handen, tex Bullar, Moccarutor. Gärna om någon har möjlighet att baka något glutenfritt och laktosfritt.
Skriv en kommentar till detta inlägg om du har möjlighet att bidra med hembakat till kiosken, senast lördag 19/4. Bakningen lämnas på plats i kiosken på morgonen när killarna samlas.
Priser till lotteri
Det kommer vara ett lotteri under dagen, priser till det tas gärna emot och det lämnas på plats på måndag vid samlingen.
Återkom till någon av oss i föräldragruppen om det är några funderingar.
/ Föräldragruppen
Träning | 2 jun, 17:30 |
Exempelträning 7v7 | 4 jun, 17:00 |
Träning | 4 jun, 18:00 |
Träning | 5 jun, 18:30 |
Värmbols FC P2012 1 (hemma) | 6 jun, 11:00 |
31 maj, 10:00 Hagstumosse IP KG
29 maj, 14:00 Balsta IP C
29 maj, 11:00 Balsta IP C
25 maj, 16:00 Balsta IP C
Vi kan fixa bullar 👌
RapporteraRapportera
Vi kan baka kolakakor
RapporteraRapportera
Jag kan fixa kladdkakemuffins. Kan göra dom laktosfria.
RapporteraTar med några priser till lotteriet också!
Rapportera
Vi bakar ljusa kokosrutor och tar med.
RapporteraRapportera
Om det är tillåtet att köpa sig fri så kan jag köpa något glutenfritt så finns laktosfritt och glutenfritt om Lotta bakar laktosfritt
RapporteraRapportera
Du behöver inte köpa, då Skogstorp fixar något glutenfritt.
RapporteraRapportera