Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Eskilstuna P19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Eskilstuna P19.
P19
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi har nu pusslat ihop planeringen för sommarens lovverksamhet. Under dokument hittar ni en mapp som heter lovverksamhet 2021 där det ligger en .pdf med mer info.
Några saker att halite extra koll på redan nu
Obligatorisk ledarutbildning
Alla som jobbar ska genomgå en ledarutbildning. Det kommer att finnas två utbildningstillfällen att välja mellan, den 18 respektive den 20 maj och man väljer ett av dessa tillfällen. Vi kommer att återkomma med information om tider, inloggningsinformation, etc men boka gärna in en av dessa dagar i kalendern redan nu.
Utbildningen kompletteras med att ledarna genomför och diplomerar sig i
https://utbildning.sisuidrottsbocker.se/sisuiu/tranare/idrottens-foreningsledare/introduktionsutbildning-for-foreningsledare/
Planeringträff
Vi kommer att med stöd av Daniel Eriksson på RF-SISU att genomföra en planeringsträff med samtliga ledare. Träffen är till för att alla ska få en bra bild av vilka förväntningar som ställs, samt en möjlighet att skapa en grundläggande planering av de veckor man ansvarar för. Träffen kommer att förläggas i anslutning till en träning och vi återkommer med information om när det blir.
Återkom till Peter om du har några frågor.
Lagaktivitet | 30 sep, 18:00 |
Exempelträning 9v9 | 1 okt, 17:15 |
Träning | 2 okt, 17:30 |
Irsta IF (borta) | 5 okt, 16:30 |
Träning | 6 okt, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera