Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Arvidsjaur Gymnastik Safirerna
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Arvidsjaur Gymnastik Safirerna.
Safirerna
Följ oss för uppdateringar
Hej föräldrar,
Efter att vi fått in era svar på enkäten som skickades ut före jul så har grupperna gjorts om. Då många barn har en önskan om att få träna mer tävlingsinriktad träning så har alla dessa barn flyttats till denna grupp som kommer kallas tävlingsförberedande grupp.
Vi kommer att träna på den tidiga tiden, tisdagar 17-18.30. Vi önskar att ni föräldrar hjälper till att plocka fram från 16.45.
Träningarna kommer att vara uppbyggda på samma sätt som i tävlingsgrupperna och vi kommer träna barnen mot att lära sig serie 0. Ett slags förstadie till steg 1, som är det första tävlingssteget.
Vi påminner om att se till att barnen alltid kommer ombytta till träningarna, har uppsatt hår, inga smycken och en vattenflaska med sig.
Hej! Jag ska försöka vara på plats till 16.45 för att hjälpa, men då vi kör från Arjeplog och jag jobbar till 16 kan det bli tight ibland. Hoppas det är ok!
RapporteraRapportera