Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BP Ungdom
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BP Ungdom.
BP Ungdom
Följ oss för uppdateringar
IF Brommapojkarna, eller BP, är Europas största fotbollsförening (sett till antalet spelare och antal lag i seriespel). Vår verksamhet omfattar ca 4 000 spelare, varav ca 1000 flickor och ca 3 000 pojkar, och därtill drygt 700 ideella ledare som är fördelade på drygt 260 lag (2015).
Vill du börja jobba med fotboll? Har du funderat på hur det skulle vara att ha ett tränaruppdrag? Nu får du en fantastisk möjlighet att komma in i fotbollens värld och börja jobba med oss i IF Brommapojkarna.
Just nu söker vi dig som är ansvarstagande, tycker om fotboll, har ledaregenskaper och vill vara med och utvecklas tillsammans med oss.
Det är ett väldigt spännande och roligt arbete där du ansvarar för och utbildar en grupp barn antingen i Knatteskolan på vardagskvällar eller på sommarlovet med Fotbollsskolan. Du kommer lära känna många nya vänner och få minnen för livet tillsammans med alla barn och ledare.
Knatteskolan bedrivs för 6-8 åringar under våren mellan veckorna 17-23 samt vecka 35-41. Fotbollsskolan som riktar sig till killar och tjejer i åldrarna 8-12 år pågår under veckorna 24-26 samt 32 och 33.
Du får utbildning, kläder, erfarenhet och möjlighet att skriva på ditt CV att du arbetar för IF Brommapojkarna. Du får naturligtvis också betalt. Har du frågor så skicka dessa till oscar.theren@brommapojkarna.se.
OBS! Du måste fylla minst 14 år under 2016.
Anmäl ditt intresse här.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera