Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Östhammar Innebandy F-15/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Östhammar Innebandy F-15/16.
F-15/16
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vilken bra första träning vi fick idag, bra jobbat av alla tjejer 👏! Vi tycker att det är jätte roligt att så många vill fortsätta med innebandyn.
Vi kommer att som föregående säsong stretcha efter träningen i omklädningsrummet, det vill säga att träningen kommer sluta ca 10 minuter efter utsatt tid.
Vi uppmärksammade på träningen att det är några av tjejerna som har väldigt hala skor. Det är många snabba steg och vridningar i innebandy och här är vi oroliga för att barnen ska halka/vrida fötter eller knän fel. Så kolla gärna så att ert barn har bra skor, så undviker vi skador på grund av det.
Snart kommer medlemsavgiften att skickas ut, vill ert barn inte fortsätta så meddela oss så fort som möjligt så att ni inte får någon faktura från föreningen.
Hälsningar ledarna
| Träning | 30 dec, 17:00 |
| Rosersberg Arlanda IBK F15-17 (hemma) | 17 jan, 14:30 |
| Vaksala SK F 2016 Svart 2 (borta) | 24 jan, 12:45 |
| Björklinge BK F15 svart (hemma) | 31 jan, 10:00 |
| Storvreta Ungdom IBK F16 (borta) | 15 feb, 09:40 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera