Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Lidköping Övriga
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Lidköping Övriga.
Ledarsida
Följ oss för uppdateringar
Har pratat med kommunen nu och fått OK på att spela matcher även i Idrottens Hus för de som är födda 2005 och senare. Inga seriespel eller sammandrag utan enstaka matcher mot lag i närområdet. Det innebär att vi bokar motstånd, tid och domare själva. Man skall även meddela VIBF om och när man spelat. Finns info om vad som gäller på deras hemsida.
Vad som gäller vid match från vårat och kommunens håll är att det inte är OK med åskådare, bortalags chaufförer undantaget. Man får bemanna secket, nån som kollar så att inga andra tar sig in och även nån som filmar om ni vill det.
Ombyte hemma gäller. När ni bokar tid så se till att det inte är någon idé att varken hemmalag eller bortalag kommer förrän man har tillträde till hallen.
Och som vanligt är det att man stannar hemma vid symptom för sjukdom. Har ni några mer frågor så hör av er till mig. Jag jobbar natt så dagtid får ni inte tag i mig då jag sover:)
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera