Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Köping P-08/09

Följ

P-08/09

Följ oss för uppdateringar
Följ
IBK Köping
Innebandy
P-08/09

Säsongstart 2 Oktober

9 sep 2017 7 kommentarer 469 visningar
Johan Åhlander
7 kommentarer
  • 10 sep 2017 Ida Osbeck

    Hej, går det att ordna så jag får mejl när det kommer nyheter på denna sida? Ida.osbeck@outlook.com. Så jag kan vara uppdaterad / Ida

    Rapportera

    Rapportera

  • 11 sep 2017 Johan Åhlander

    Förhoppningsvis ordnat nu. Jag har sett att alla barn inte har två föräldrar kopplade till sig och därmed inte får utskicken. Jag kommer skicka till dessa för att be om ytterligare kontaktuppgifter.

    Rapportera

    Rapportera

  • 30 sep 2017 Johan Åhlander

    Hej Alla,
    Nu börjar det dra ihop sig för säsongsstart. Efter som träningarna kommer att ligga under veckan denna säsong så förstår jag att det kommer bli svårt för er föräldrar att få ihop eftermiddags/kvälls aktiviteterna. Det kommer det även bli för oss ledare. Det kommer inte vara möjligt för oss att vara där alla gånger därför hoppas jag att några av er kan ställa upp och hjälpa till på träningarna denna säsong.
    Mikael (Alexander) har lämnat sitt tränaruppdrag men Ola (Oscar) kan ställa upp som assisterande på träningarna. Jag hoppas at det är fler som är villiga att hjälpa till.
    Skicka gärna ett mail till mig eller så tar vi det på premiärträningen.

    I övrigt så ser det ut som första hemmapoolspelet ser ut att bli redan 2017-10-29 :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 okt 2017 Johan Åhlander

    Kul att se så många på träningen idag. Hoppas intresset håller i sig :)
    Det fanns ett par skor (asics) kvar som jag tog hand om. Tar med dessa på onsdag. Ses då.

    Rapportera

    Rapportera

  • 9 okt 2017 Anna Södervall

    Hej. Lucas har gjort illa sitt knä så kommer inte att vara med på träningarna den här veckan. Men han kommer nog och tittar. Mvh Anna Södervall

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 okt 2017 Mats Hedlund

    Måns kommer inte idag(feber)

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 okt 2017 Mats Hedlund

    Måns är fortfarande krasslig så han kan inte vara med idag. Får se om det blir bättre till onsdag

    Rapportera

    Rapportera

Du måste logga in för att kommentera

Logga in