Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBK Köping F15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBK Köping F15.
F15
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Hoppas att alla har haft en fin sommar. Nu börjar innebandysäsongen närma sig vilket vi ser fram emot.
Vi kommer träna på tisdagar kl 17:30-19:00 samt onsdagar kl 18:30-20:00. Båda träningarna kommer vara i Ullvihallen.
Vi drar igång säsongen med en liten kick-off tillsammans med tjejerna 20/9 på eftermiddagen, mer information om denna skickar vi ut när det närmar sig men notera gärna datumet i era kalendrar.
Första träningstillfället sker onsdag 24/9. I och med att fotbollen inte riktigt är slut då kommer vi till en början endast träna på onsdagar. Tisdagsträningarna börjar vi troligtvis med 14/10.
I samband med första träningen kommer vi kalla till ett föräldramöte där vi informerar om kommande säsong och hur den kommer se ut. Har ni några funderingar innan dess är det bara att ni hör av er.
Vi passar också på att välkomna Martin Rosenquist, Linns pappa, in i ledartruppen som tränare. ⭐
Vi hörs snart igen!
/John, Micke, Jocke, Johan, Martin och Malin
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera