Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå IBK F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå IBK F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
SFBC – MANUAL RESTAURANGPERSONAL
* måltiderna serveras i Balderköket
* Arbetsuppgifter fördelas av huvudkocken som styr i köket inför/under/efter luncher och middagar. Menyer och recept finns i separata dokument i köket.
* Frukostar saknar kock. Havregrynsgröt är det enda som ska tillagas varmt under frukostarna. Menyer finns i separata dokument i köket.
* All betalning i SFBC:s kiosker, restaurang och till lotteri sker via Swish till Skellefteå Floorball Cup (Skellefteå Floorball Club): 123-291 22 85 eller QR-kod.
* En av funktionärerna ska vid varje måltid stå i entrén till Balderrestaurangen och pricka av lag som förbokat måltider i restaurangpärmen samt möjliggöra spontana restaurangbesök som då betalas för varje individ genom Swish till SFBC. Personen i entrén möjliggör även köp av dryck till måltiderna ur vår dryckeskyl mot betalning via Swish.
* Alla betalar för sina måltider och bekräftar betalning via Swish. Enda undantaget är de fyra ukrainska domarna i SFBC som har gratis måltider.
* Ordningsregler för kök/restaurang finns i separat dokument i köket.
* Om någonting håller på att ta slut, kontakta arenavärden som då handlar mer.
* Städa undan, håll rent och snyggt. Var noga med hygienen. Efter sista arbetspasset (lunch måndag) extra noga med städning och att iordningställa restaurangen.
* Serveringstider (vi friar hellre än fäller om något lag är lite tidigt eller sent till serveringen):
Frukost – lördag, söndag, måndag: 07.00-09.00
Lunch – lördag, söndag, måndag: 11.00-14.00
Middag – lördag, söndag: 16.00-19.00.
* Arbetstid minst en halvtimme före öppnande och en halvtimme efter stängning av varje måltid. Städning/ioordningställande för nästa måltid efter varje arbetspass.
* Funktionärer i köket ska bära huvudbonad, hårband, keps, mössa eller i bästa fall ett hårnät. Uteskor förbjudna i köket. Välj inga halkiga skor. Gympadojor lämpliga. * Funktionärer ska bära SFBC-t-shirt under arbetspass. T-shirten delas ut av och återlämnas till föreningsansvarig.
* Vi bjuder alla på fri entré på alla matcher i alla arenor alla dagar. Handla gärna i kiosker och restaurang och uppmuntra andra till köp. När SFBC summeras kommer hela nettot att fördelas mellan arrangörsföreningarna utifrån arbetsinsatser.
* SFBC arrangeras nästa gång 30/4–5/5 2024. Välkommen åter!
TÄNK PÅ DET GODA VÄRDSKAPET, ETT GLATT HUMÖR OCH ETT LÖSNINGSORIENTERAT FÖRHÅLLNINGSSÄTT GENTEMOT DELTAGARE OCH BESÖKARE ♥
| Träning | 29 dec, 19:00 |
| Träning | 30 dec, 19:00 |
| Träning | 5 jan, 19:00 |
| Träning | 6 jan, 19:00 |
| Byske FF F14-15 (borta) | 11 jan, 00:00 |
” T-shirten delas ut av och återlämnas till föreningsansvarig.” En fråga , sker det på plats vid frukosten / lunchen ? Eller nåt som ska fixas före ?
RapporteraRapportera
Allt sånt ska finnas på plats och återlämnas efter avslutat skift 😃
RapporteraRapportera
Perfekt !!
RapporteraRapportera