Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Immetorp BK Seniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Immetorp BK Seniorer.
Seniorer
Följ oss för uppdateringar
Ikväll är det generalrepetition för Immetorp BK in för div 5 säsongen, matchen spelas på Storavallas konstgräsplan och motståndare är Strömtorp BK.
Under försäsongen har Immetorp gjort helt okej resultat, spelat har inte alltid varit fantastiskt, men det är väl det som symboliserar en försäsong.
Vi har iallafall en bra träningsvecka bakom oss där vi har fått tränat på Källmossen vilket har gett energi till spelartrupp och ledare. Det har varit mycket folk på träningarna den sista tiden plus att vi fick in en ny ledare (Mikael Wilhelmsson) i laget vilket är jättekul!
Just nu är inte vädret det bästa och alla är nog inte så sugna på fotboll när man tittar ut genom fönstret men enligt SMHI så ska det spricka upp ikväll, vara uppehåll och ca 10 härliga plusgrader.
Jag tycker att alla torpare ska bege sig ner till Degerfors ikväll för nu är våren här och vi inleder den men en härlig match mot Strömtorp.
För er som ska var med på matchen så samlas vi på Källmossen kl 17:20
Matchen startar 18:45
| Träning | 14 maj, 18:00 |
| Skattkärrs IF 2 (borta) | 15 maj, 19:30 |
| Nordvärmland FF (borta) | 17 maj, 15:00 |
| Träning | 19 maj, 18:00 |
| Träning | 21 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera